Menu
Carúpano 12 Reserva Exclusiva

Carúpano 12 Reserva Exclusiva

Venezuela
Kód: U0038, Objem 0,7 l

Carúpano 12 Reserva Exclusiva obsahuje rumy až 12 let staré. Jedná se o sušší rum, který vás v ústech překvapí výraznými a dlouhotrvajícími tóny kokosu, karamelu, vanilky a pražených ořechů. Závěr je sametový a vyvážený. Aroma je jemně sladké s tóny vanilky, pražených mandlí a džemu banánů.

Již v roce 1889 získaly rumy Carúpano první medaili na výstavě v Paříži a od této doby získávají pravidelně mezinárodní ocenění. Jen od roku 2004 to bylo více než 40 medailí.

Pro výrobu těchto atraktivních rumů se používá voda z pramene v údolí Macarapana. Toto údolí se nachází v nížině na úrovni moře a vyznačuje se vlastním mikroklimatem: vysokou vlhkostí, vysokými teplotami během dne a nízkou teplotou v noci. Cukrová třtina pěstovaná ve Venezuele má vysoký obsah cukru a z ní vyrobená melasa je proto vysoce kvalitní. Rumy zrají v sudech z amerického bílého sudu.

Rumy vznikají pod taktovkou master blenderky Carmen López de Bastidas, jediné ženy, která ve Venezuele tuto pozici zastává. Rumům Carúpano se s vášní věnuje již 30 let.

Rum Carúpano se doporučuje pít samotný na ledu nebo ve vysoké sklenici, doplněný o sodu, tonik a citronovou kůru.

Dostupnost
Dočasně nedostupné
Dostupnost více kusů max. do 7 pracovních dní
850 Kč
702 Kč bez DPH
Výrobce / značkaCarúpano
Země původuVenezuela
Alkohol40 %
BarvaJantarová se zlatými odlesky
Doba zrání12 let
AromaVanilka, Pražené mandle, Oříškové karamelky
ChuťKokos, Vanilka, Karamel
Objem lahve0,7 l

V internetovém obchodě vina-rumy.cz platí zákaz prodeje alkoholu osobám mladších 18 let.